Vzkaz všem, kteří rádi kreslí

Aktualizace 19.12.2023

Moje výzva, že se ráda seznámím s prací ilustrátorů, spustila lavinu e-mailů. Nečekala jsem, že to vyvolá tak velký zájem. Mnoho z vás pracuje v jiných oborech a kreslí ve svém volném čase. Mnohokrát si říkám, že je to škoda a někteří jste mě příjemně překvapili. Na druhou stranu chápu, že když někdo čas od času namaluje pěkný obrázek neznamená, že se tím chce živit. Několikrát jsem hleděla na dokonalé ilustrace a měla dojem, že mě jen testujete a nejste žádný začátečník, jak leckdy píšete.

Mezi tou záplavou e-mailů se našly i kontakty na zkušené ilustrátory. Mnoho z vás mi poslalo odkaz na Instagram, někteří odkaz na web nebo rovnou své portfolio. Z některých e-mailů je patrné, že někdy vám jde pouze o ocenění a povzbuzení. Někteří z vás chcete kreslit, nevíte ale kde začít a chcete po mě rovnou zadání.

Někteří jste sdílní, ale i tací, kteří o sobě neprozrazují téměř nic. Dojalo mě, když přišlo také několik e-mailů od mužů, ve kterých vychvalují své talentované přítelkyně či manželky a odkazují na jejich práci, to je opravdu moc hezké.

Některým na tom skutečně záleží a posíláte mi své životopisy. Ne, životopisy opravdu neposílejte, ty mi totiž neřeknou vůbec nic. To hlavní jsou pro mě výsledky. Na druhou stranu, ve spoustě e-mailů postrádám nějaké bližší informace o vás a jste někdy málo sdílní. Nevím, co čekají ti, kteří mi nenapíšou ani své příjmení. Obecné fráze o tom, že rádi kreslíte, čtu téměř v každém e-mailu, a když k tomu není připojena ani ukázka práce, tak to už nechápu a jen kroutím hlavou.

Moje rada zní: Pokud skutečně toužíte po kariéře ilustrátora pak si založte web. Stačí jednoduchý obyčejný web. Samozřejmě jsou ilustrátoři, kteří se bez toho obejdou a ať hledám, jak hledám, žádnou jejich webovou prezentaci nenacházím. Přesto však myslím, že web je dobrý základ, na kterém můžete stavět. Není důležitý vzhled webu, jde o obsah. Pokud už web náhodu máte, jen byste ocenili zpětnou vazbu nabízím vám online konzultaci.

Neslibuji nikomu nic, a to že se mi ozvete neznamená, že se právě o vás někde zmíním. Vás šikovných je velká spousta a přednost má ten, kdo má co nabídnout. Ten, za kým jsou vidět výsledky, a to že to myslí opravdu vážně. A pokud máte rádi výzvy, pak si třeba do jedné můžete pustit právě teď.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.