Ilustrátorská výzva

                       30denní výzva. Jdi naproti svým snům.

Vyzkoušíš si práci na zadání

Posuneš se blíž svému cíli

Tvoje práce může být vidět


Je tvým snem věnovat se ilustrování?

 

Zkoušíš rád/a nové věci?

 

Nemáš dost odvahy začít?

 

Chceš si vyzkoušet pracovat na zadání?

 

Chceš aby tvoje práce byla vidět?

 

 


Nemáš zkušenosti, nasbírej je! Přidej se do 30denní ilustrátorské výzvy, každý je vítán.


Jak to bude probíhat?

Na začátku se mi představíte a povíte mi o svých cílech a plánech. Pomůžu vám ujasnit si vaše zaměření. (Pokud v průběhu zjistíte, že byste kreslily rádi spíše pro starší děti, protože draci a princezny v tom se moc necítíte i to skvělý posun, a z toho můžu vycházet…) Tohle se totiž v praxi může stát. Jednou mě oslovil ilustrátor s nádhernou botanickou ilustrací, kreslení lidí mu také šlo výborně. Kámen úrazu byly ale pohádkové bytosti, nyní však dostal důvod si to vyzkoušet. Dopadlo to tak, že se v tom necítil, ale byl moc rád že si to alespoň mohl nezávazně zkusit…) Zkoušet nové věci může přinést nové nápady, pomůže si ujasnit věci, má to mnoho přínosů.

Ilustrátorská výzva je zkrátka výzva. Ne, nebudu vás nutit kreslit pohádkové bytosti, pokud se v tom necítíte. Ilustrace pro starší děti je něco docela jiného a ta se bez draků a princezen obejde. Svoje zaměření si určíte sami, ale vycházejte prosím z toho, že půjde o ilustraci určenou pro děti.

Pokud máte web či Instagramový profil zašlete mi odkaz a já si ho prohlédnu z pozice člověka, který ilustrátory vyhledává. Získáte objektivní pohled. Upřímně Vám řeknu, co se mi líbí, ale nebudu vám mazat med kolem pusy. Pokud shledám něco, co mě odrazuje, co postrádám … pak to prozradím. (Předesílám že neuslyšíte kritiku práce, ale uslyšíte to, co se mi honilo hlavou, když jsem prohlížela váš web, chci vás profesně posunout ne odradit.) Dál to bude záležet na vás, za vším je totiž vytrvalost a správné nastavení vlastní mysli. Nechcete se účasnit ilustrátorské výzvy jen oceníte zpětnou vazbu?

To vše je časově omezené na dobu 30 dnů. Začít ale můžeš třeba od začátku nového měsíce, stačí když mi napíšeš. Tempo je jeden obrázek za týden. Je jen na tobě, jak se k tomu postavíš. Nebudu na tebe spěchat, je to jen na tobě.

Po skočení tohoto období bude jen na vás jestli chcete dát světu vědět, že jste se této výzvy účastnily. Pokud projevíte zájem, ráda vystavím vaši práci na svém webu spolu s medailonekem o vás, na dobu minimálně 12 měsíců.

 

Proč to dělám?

Chci aby na světě bylo více spokojených lidí, kteří dělají to, co je naplňuje. Stále dokola mi píšete, jak je ilustrování váš velký sen, ale nemáte zkušenosti, málo času, a mnohdy i strach dát o sobě světu vědět. Máme toho hodně společného, možná vám také v dětství někdo nasadil do hlavy, že živit se tím co vás baví není možné. Ale opak je pravdou, svoji realitu si vytváříme sami. Jenže často tomu musíme jít naproti. 

Uvědomila jsem si, že sice mám v povědomí a v zápisníku mnoho talentovaných ilustrátorů, ale přesto se ráda seznamuji s prací dalších lidí, opravdu mě to baví. Zabrousím často na nějaký web. Někdy ale brouzdám po stránkách a začnu mít otázky, na které nenacházím odpověď. Ano, krásná webová prezentace je k ničemu, protože já jako zákazník odcházím. Ne nemám chuť ani část psát e-maily a doptávat se na to co mě zajímá, protože jsou tu jiní, také šikovní. Je to jako byste stáli v obchodě a vybírali jablka na koláč. Někdo by vám řekl že má dobrá jablka o pět kilometrů dál. Ano, dost možná jsou ty jablka opravdu výborná, ale představte si sami sebe v téhle situaci. Co uděláte? Necháte bedničky s krásnými jablky bez povšimnutí a vydáte se jinam?  Dost jistě asi ne. No, a právě takový mám někdy z webů pocit. Někdy vidím webovou prezentaci a mám mnoho otázek a je špatně pokud na ně nenajdu odpověď.

Co získáte přihlášením do Ilustátorské výzvy?

Zkušenosti s prací na zadání.

Možnost konzultace vzhledu webu či Instagramového profilu.

Příležitost dát o sobě světu vědět.(možnost prezentace vaší práce)

Moji  osobní podporu a motivaci.

Co můžete očekávat a co ne?

Jsem spisovatelka a nebudu mluvit do stylu vaší práce. Každý má svůj osobitý projev, a já to plně respektuji. Neporadím vám ani technické věci, které se týká stylu kresby, práce s tabletem…Neporadím ani to, jak založit web a jak technicky vše nastavit.

Objednáním služby nezvyšujete šance na to, že budete ilustrovat některou z mých knížek, to opravdu ne. To není účelem výzvy a pokud vás tohle napadlo, nemá cenu se přihlašovat. Pokud teprve začínáte nemůžete udělat jen pár obrázků někde je vystavit a čekat kdo se ozve. Výzva je ale možnost, pomyslný první krok, začátek. Příležitost vyzkoušet si něco nového. Příležitost zkusit si pracovat na zadání. Bude vás pak ještě čekat další cesta, a to je plně na vás co si z této výzvy vezmete. Máte můj čas a podporu, budu vás motivovat.