Pomozte podpořit práci botaniků

Pokud rádi podporujete lidé, kteří dělají smysluplné věci, pak vás možná zaujme nápad, který se zrodil v hlavách několika nadšených botaniků, a to vznik fotografického atlasu všech českých rostlin.

O rostlinách toho bylo napsáno mnoho a člověk může podlehnout dojmu, že už takové knihy jsou. Pokud si tohle myslíte, pak stačí otevřít Klíč ke květeně České republiky a svůj úsudek jistě přehodnotíte a zjistíte že na první pohled obyčejná tuctová pampeliška má desítky druhů, že existuje mnoho druhů šalvějí, rozrazilů… Zmiňovaný Klíč ke květeně České republiky je úžasná kniha, kterou sama ráda při určování rostlin využívám. Až na několik málo perokreseb si tu vše musíte vyčíst, což z ní dělá knihu určenou především profesionálním botanikům nebo nadšeným amatérům.

A nyní se nabízí jedinečná možnost na fotografiích zmapovat všechny rostliny naší přírody včetně podruhů, čímž se kniha přiblíží i ostatním zájemcům o přírodu. Nápad stvořit fotografický atlas všech českých rostlin je úžasný nápad, který jsem se rozhodla podpořit i touto cestou. Na webu české botanické společnosti se o celé myšlence se dozvíte více.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.