Rozhovor se Zuzanou Slánskou

Paní Zuzana Slánská je ilustrátorka, která ilustruje do knih i časopisů. Vytvořila obrázky k mojí knížce Ovečka Nina a jiné pohádky. Je moc šikovná a já jsem moc ráda že se na knížce podílela. Zeptala jsem se jí na to, co mě zajímalo.

Jak jste se dostala k ilustrování?

Už jako malá holka jsem k příběhům, které jsem četla, kreslila obrázky. Nejprve jsem je jen obkreslovala z knížek a potom tvořila svoje vlastní. A tak to všechno vlastně začalo. Tehdy jsem však ještě nevěděla, že mě ilustrování bude někdy živit.

Co Vás na této práci nejvíce baví?

Určitě když můžu dělat radost dětem. Nejlepší pocit je, když můj obrázek nebo ilustrace v knížce vykouzlí úsměv na tváři. Ať už dítěte nebo i dospělého.

Když se teď přeneseme k Vašim začátkům, když jste s kreslením začínala, měla jste nějaký vzor člověka, jehož práce Vás ovlivnila?

Takto se to asi říct nedá. Přímo vzor jsem neměla. Ale zpětně si vybavuju, že jsem vždy milovala ilustrace Adolfa Borna. Nos v Aprílové škole jsem měla zabořený pořád 🙂

Když ilustrujete, přichází nápady hned, nebo si věci nejprve nějaký čas promýšlíte?

Většinou hned. Když čtu nějaký rukopis, v hlavě se mi vykreslují nejen charaktery postav, ale vytváří se mi celé prostředí příběhů. A ke konci už se nemůžu dočkat, až rukopis dočtu, abych si vše mohla naskicovat.

Vaše ilustrace působí vesele a mile, srší z nich radost ze života, projektujete do nich svůj přístup k životu?

Rozhodně ano. Umím si užívat každou volnou chvilku, ať už s rodinou nebo přáteli. Nebo i jen tak procházkami po přírodě. Všechno tohle je pro mě velkou inspirací pro moji tvorbu.

Ilustrovala jste moji knihu Ovečka Nina a jiné pohádky, co byste knížce popřála?

To je jasné – aby se dětem nejen líbila, ale také aby si z ní odnesly něco do života.

Ovečka Nina a jiné pohádky
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.