Umění vnímat

Po nějaké době je čas opět na nějaké mé zamyšlení😊 Těší mě, že mé články čtete a děkuji za e-maily. Věřím že i tento bude pro mnohé inspirací😊

Říkám si, že někdy se díváme, přesto nevidíme. Kdysi mi kamarádka poslala fotku stromu z výletu, s fascinovaným komentářem, že takový strom ještě nikdy neviděla. Mojí parketou jsou spíše luční rostliny, ale přesto jsem z fotky poznala platan a dala ji za pravdu, že je to pěkný strom. Dopsala jsem zprávu a uvědomila si, že platan není tak neznámý a došlo mi, že navíc roste kousek od její práce a nejen jeden, ale hned celé stromořadí, a vybavila jsem si i další místo. Začala jsem si tak uvažovat, jak je možné, že si ho nikdy nevšimla…Proč tenhle příběh zmiňuju? Přijde mi to totiž skvělé k zamyšlení. Někdy něco máme před očima, přesto to nevnímáme. Mnoho lidí třeba touží po své spřízněné duši a hledá, nebo možná nehledá, a jednoho dne vidí, že ten člověk, na kterého celý život čekali stojí někde opodál už celou dobu. Jiný si třeba stěžuje že má málo místa ve skříních, a nevidí, že většinu z těch skříní neplní nic, co by bylo k užitku. Roky skladované věci jsou vlastně krámy bez užitku a nějaké perspektivy je v budoucnu použít.

Proto abychom začali vidět to, co je tu celou dobu, je třeba rozhlédnou se kolem a vnímat. V jiných případech, které se týkají osobního či pracovního života, musíme začít vnímat své pocity. Vnímat život jaký vedeme, uvědomit si kam v život chceme směřovat…Uvědomění přináší prozření a prozření otevírá oči. Zcela jistě se pak dostaví zvláštní pocit, že jsme neviděli to, co jsme měli celou dobu na očích.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.