Bylinky a já

Dodnes mám v paměti, kdy sotva desetiletá beru do ruky knížku s měkkou vazbou od bylinářky Marie Treben. Tohle je zásadní věc, která ovlivnila další můj život…

V průběhu let jsem se učila nejen jak léčivé rostliny vypadají, ale poznávala místa, kde rostou. Začalo období sbírání a sušení…

Když je třeba, jsou dodnes bylinky mojí první pomocí. Ráda je také používám do jídla a někdy s takovou intenzitou, že mi rostlinky v květináčích jen obtížně dorůstají.

„A do jakého jídla ty bylinky používáš?“ dostala jsem jednou zajímavou otázku. „Do všeho, posypu si těstoviny, brambory, zamíchám do salátu,“ tak nějak zněla moje odpověď. Je to takové ideální zdravé koření.

Má vášeň pro bylinky dala vzniknout mnoha pohádkám. Dlouho však ve mně kolovala touha napsat knížku konceptem odlišnou. Na počátku pouhý nápad, který pomalu a jistě dostával obrysy. Výsledkem je knížka Bylinková víla, která vyšla v nakladatelství Fragment. Ilustrace vytvořila Petra Škopac.

Průvodce světem léčivých rostlin

Mé velké přání je, aby každé dítě mělo povědomí o léčivých rostlinách. Dokázalo poznat základní bylinky a vědělo, jak působí. Jak se říká: „Co se v mládí naučíš…“😊 Věřím, že je tato knížka na seznámení se světem léčivých rostlin skvělý průvodce.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.