Těhotenství bez chemie

Jsem zastánkyní toho, že jestli ne jindy, tak právě v těhotenství a době kojení je důležité dbát na kosmetiku bez chemie.

Kosmetika je pomocnicí na cestě ke kráse. Antiperspiranty, opalovací krémy, tělová mléka, parfémy, barvy na vlasy. To vše může představovat rizika.

Rozhodně nechci žádnou maminku vyděsit, a pokud jste právě tou, která se do teď o složení kosmetiky příliš nezajímala, nikdy není pozdě začít se o toto téma zajímat.  To co je nejvíce v životě nastávající maminky důležité, je především vhodně zvolený jídelníček, dostatek spánku, a i když se to lehce říká důležité je vyvarovat se stresu. Kosmetika hraje druhou roli.

POCENÍ A OCHRANA PŘED NÍM

Že je pocení přirozená součást fungování lidského těla je notoricky známá věc. Snažíme se před ním chránit všemožnými způsoby. Antiperspiranty jsou přípravky, které mají za úkol zamezit tvorbě potu což není v období těhotenství nejlepší řešení, protože pot sebou odplavuje škodliviny z těla. Nehledě na nevhodné složení prodávaných antiperspirantů. Naopak deodoranty nebrání pocení, vonné látky pomáhají eliminovat zápach.

BARVENÍ VLASŮ

Ne, Ne, Ne. Pokud se nechcete obarvit hennou, nebo využít jiné bylinky k docílení změny barvy, na barvení chemickými barvami zapomeňte.

PARFÉMY

V každé drogerii je nabídka mnoha desítek parfémů a toaletních vod. Jde o směsi chemických látek a vezmu- li v úvahu, že většina žen používá parfémy denně, rozhodně není vhodné řešení zatěžovat své tělo chemií. V úvahu přichází vonné esenciální oleje, například citrusy ale i mezi esenciálními oleji nalezneme mnoho těch, které se nehodí pro těhotné jako například rozmarýn. Je tedy důležité vždy si zjistit o daném oleji více informací.

DEKORATIVNÍ KOSMETIKA

Některé ženy si to příliš neuvědomují ale dekorativní kosmetika pokud nepoužíváte přírodní obsahuje mnoho chemických látek. Zejména lakům na nehty byste  v době těhotenství a kojení měla dát sbohem.

MAŽU, MAŽEŠ, MAŽEME

Desítky krémů na mazání těhotenského bříška a vy nevíte pro který se rozhodnout? Sama za sebe vám doporučuji bambucké máslo. Tento rostlinný tuk výborně promastí vaše rostoucí bříško a vy nebudete zatěžovat své tělo chemií, které bývá v krémech bohužel mnohdy víc než dost.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.

    • Rubriky