Jednoduchý trik jak se zbavit suchých rtů

Celkem velkou část svého života jsem nevyšla z domu bez balzámu na rty. A když jsem si víc jak dvě hodiny nenamazala rty  byla jsem nesvá. Rty mi pnuly a byli suché.

Dnes už balzám na rty nepoužívám vůbec, a když mám skutečně suché rty, vím, že si za to můžu sama. V čem je to tajemství? Z mazání rtů se často sto stane zlozvyk, navíc velká část těchto rádoby pomocníků má složení takové, díky kterému se rty ještě více vysouší a vy pak jen mažete a úleva je jen na chvíli.

Když nám Petr Lukeš na kurzu vizážistiky prozradil tajemství suchých rtů, byla jsem skeptická. Jeho rada zněla, že stačí více pít. Rty jsou ukazatelem toho, jestli máme dost vody v těle. A pokud ne, nejdříve se to projeví právě na rtech.

I přesto že jsem byla skeptická, zaujala mě tato rada a chtěla zkusit, jestli je to skutečně pravda, vždy když jsem objevila nutkání si namazat rty, dala jsem si místo toho sklenici vody. Po několika dnech byli mé rty takové, jaké mají být. A opravdu když jsem déle bez vody, začne se ozývat ono známé pnutí rtů, které upozorňuje, že už byl dávno čas se napít.

Někomu může trvat nápravu rtů déle, to záleží na konkrétním stavu. A pokud se někdy stane, že rty se vysuší, začnou praskat a bolí, volte na ošetření  bambucké máslo. To poskytne ochranu i úlevu při suchých rtech na rozdíl od jiných svým složením nevhodných balzámů.

Komentáře

    Přidat komentář

    * Nezapomeňte na povinné pole.

    • Rubriky